Следни испити

Септември/Октомври
П В С Ч П С Н
17181920212223
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
сите

Новости

20 Септември 2018

Се известуваат студентите дека уписите за II, III и IV година за студентите од сите отсеци на Техничкиот факултет (Електротехнички, Машински, Сообраќај и транспорт, Индустриски менаџмент, Графички) ќе се вршат од 24.09.2018 год.

повеќе

20 Септември 2018

Се известуваат сите студенти од втора, трета и четврта година, кои ќе вршат упис на зимскиот семестар во академската 2018/19, претходно, МОРА, задолжително да ја пополнат студентската анкета која им е достапна во нивното електронско досие.

             Во спротивно, нема да можат да го спроведат уписот.

повеќе

11 Септември 2018

Објавени конкурсите за втор и трет циклус студии на УКЛО

повеќе

31 Август 2018

Се информираат студентите дека покрај пријавувањето на испитите за септемвриска сесија во iKnow системот, задолжително е доставување на пријава на испитите и на студентски прашања на 03. 04, 05 Септември 2018.

повеќе

23 Мај 2018

Се известуваат студентите дека е објавен распоред за испити во јунска и септемвриска испитна сесија за академска 2017/18 год. за сите студиски програми.

Линк кон испитите од сите сесии.

повеќе

15 Јануари 2018

За студентите од прв, втор, трет, четврт и петти семестар задолжително пријавување на испитите за јануарска сесија преку iKnow системот.

повеќе

30 Јануари 2015

Се известуваат студентите на Технички факултет – Битола дека заради новите законски прописи скриптарата нема да работи почнувајќи од 01.02.2015 год.

повеќе

Стручни служби

 1. Анастасовски Христо - адмнистратор во сметачки центар
 2. Ристевски м-р Ристо - администратор во сметачки центар
 3. Микаровски Ѓорги - администратор во сметачки центар
 4. Илиевска Мирјанка - секретар
 5. Шафкуловска Валентина  - раководилте на студентска служба
 6. Антоска Трајанка - референт за студентски прашања
 7. Димитровска Ката - референт за стуждетски прашања
 8. Жатева Паца - референт на општо административни работи
 9. Алушовска Марушка - дактилограф
10. Гроздановска Ратка - сметководител
11. Ѓорѓиевски Никола - котлар и одржувач на инвертар и кругот на факултетот
12. Степановски Стојан - домаќин
13. Мицески Миле - курир
14. Цапевска Марика -  хигиеничар
15. Илиевска Сузана -  хигиеничар
16. Марушевска Јагода - хигиеничар
17. Николовска Верка - хигиеничар
18. Талевска Илинка - хигиеничар
19. Трајановска Снежана - хигиеничар