Следни испити

Јануари/Февруари
П В С Ч П С Н
22232425262728
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
сите

Новости

22 Јануари 2018

Се известуваат студентите на втор циклус на студии, на Отсекот за сообраќај и транспорт, дека запишувањето на летен семестар можат да го направат во периодот од 01.02 до 09.02.2018 година.

повеќе

19 Јануари 2018

Уписот на предмети од летен семестар за академската 2017/2018 год. ќе започне на 24.01.2018 год.

повеќе

15 Јануари 2018

За студентите од прв, втор, трет, четврт и петти семестар задолжително пријавување на испитите за јануарска сесија преку iKnow системот.

повеќе

02 Јануари 2018

Почитувани студенти,

Пред се, Ви ја честитам Новата 2018. година и Божиќните празници и Ви посакувам многу среќа, здравје и се најубаво во животот.

Во прилог е конечниот распоред за ЈАНУАРСКА СЕСИЈА АКАДЕМСКА 2017-2018.
Ви благодарам за соработката.

Со почит,

проф, д-р Верица Данчевска
продекан за настава

повеќе

29 Ноември 2017

Познати добитниците на наградите за истражувачки труд и есеј на распишаниот награден конкурс на УКЛО. Две од првите три награди за студентите од ТФБ. Честитки до Филип Лазоски (прва награда) и Игор Стерјовски (трета награда) за истражувачки трудови. 

повеќе

15 Ноември 2017

Список на примени кандидати на втор циклус универзитетски студии на ОТСЕКОТ ЗА СООБРАЌАЈ И ТРАНСПОРТ во академската 2017/2018 година (сите уписни рокови)

повеќе

30 Јануари 2015

Се известуваат студентите на Технички факултет – Битола дека заради новите законски прописи скриптарата нема да работи почнувајќи од 01.02.2015 год.

повеќе

Стручни служби


 1. Анастасовски Христо - адмнистратор во сметачки центар
 2. Ристевски м-р Ристо - администратор во сметачки центар
 3. Микаровски Ѓорги - администратор во сметачки центар
 4. Илиевска Мирјанка - секретар
 5. Шафкуловска Валентина  - раководилте на студентска служба
 6. Антоска Трајанка - референт за студентски прашања
 7. Димитровска Ката - референт за стуждетски прашања
 8. Жатева Паца - референт на општо административни работи
 9. Алушовска Марушка - дактилограф
10. Гроздановска Ратка - сметководител
11. Ѓорѓиевски Никола - котлар и одржувач на инвертар и кругот на факултетот
12. Степановски Стојан - домаќин
13. Мицески Миле - курир
14. Цапевска Марика -  хигиеничар
15. Илиевска Сузана -  хигиеничар
16. Марушевска Јагода - хигиеничар
17. Николовска Верка - хигиеничар
18. Талевска Илинка - хигиеничар
19. Трајановска Снежана - хигиеничар